„BANDONEGRO i tangowe historie” na deskach Teatru Nowego. Zagości tam ognisty taniec

Po zeszłorocznym sukcesie spektaklu „Bandonegro” wraca on do Zabrza z nową energią. 28 maja, w Teatrze Nowym w Zabrzu, odbędzie się spektakl muzyczno-taneczny w wykonaniu młodych polskich muzyków, którzy dali się już poznać na arenie międzynarodowej.

Spektakl uświetniony zostanie pokazami światowej sławy tancerzy z Argentyny, Urugwaju, Turcji i Polski.

“Bandonegro i tangowe historie” to spektakl o emocjach, o zauroczeniu, o tęsknocie, o miłości, w tym tej trudnej i bolesnej. Na scenie zaprezentują się znakomici muzycy: Michał Główka – bandoneon/ akordeon, Jakub Czechowicz – skrzypce, Marek Dolecki – fortepian oraz Marcin Antkowiak – kontrabas. Podziwiać będziemy także tancerzy: Sarę Grdan i Ivana Terrazas (Argentyna), Stefaníę Colina i Juana Martína Carrara (Urugwaj), Müge Üner i Selçuk Atalay (Turcja) oraz Joannę Jabłońską i Piotra Bochińskiego (Polska).

Bandonegro to światowej klasy polska orkiestra tango, należąca do grona najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku.

Zespół prezentuje zarówno tradycyjne tango argentyńskie, jak i tango nuevo oraz tworzy własne kompozycje z elementami jazzu i muzyki klasycznej. Niezwykła pasja, pomysł muzyczny, świeże brzmienie i wyjątkowy taneczny styl sprawiają, że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie i są uznawani za najlepszy zespół tango swojego pokolenia.

Swoją muzykę prezentowali na najważniejszych festiwalach tangowych i jazzowych w Polsce: Krakus Aires Tango Festival, Recuerdo Warsaw Tango Festival, Łódź Tango Salon Festival, Podlasie Jazz Festival i za granicą w Argentynie (Argentina Tango Salon), Niemczech (Schleswig Holstein Music Festival), Holandii, Włoszech (Torino Tango Festival), Francji (Tarbes Tango Festival), Danii (Copenhagen Jazz Festival), Szwecji (Stockholm Tango Festival), Szwajcarii (Geneve Tango Festival), Finlandii (World of Tango Festival) czy Norwegii (Oslove Tango Festival).

(żms)/UM Zabrze
fot. materiały organizatora