Atak pijanych złomiarzy na siedzibę jednej z firm. Podejrzanych udało się namierzyć w pobliżu skupu metali

W biały dzień grupa nietrzeźwych mężczyzn weszła na teren zabrzańskiej firmy by wynieść stamtąd przedmioty, które można sprzedać na skupie złomu. Byli to czterej mieszkańcy Zabrza w wieku od 33 do 57 lat. Wpadli już w ręce policji.

Do zdarzenia doszło w środę około 10:05.

Oficer dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał informacje o grupie mężczyzn, która weszła na teren jednej z firm i ukradła aluminiowe felgi oraz zaciski hamulcowe. Według przekazanych informacji cała grupa miała właśnie znajdować się w pobliżu jednego z zabrzańskich złomowisk. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowego II komisariatu oraz policyjni wywiadowcy z zabrzańskiej komendy – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W wyniku podjętych czynności stróże prawa zatrzymali czterech mieszkańców Zabrza. Ustalono również, że łup miał zostać już sprzedany w punkcie skupu złomu

– dodaje Bijok.

Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty, a ich wartość oszacowano na ponad 4 tysiące złotych. W chwili zatrzymania wszyscy czterej mężczyźni byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W czwartek, po wytrzeźwieniu, zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. Podejrzanym grozi 5-letni pobyt w więzieniu.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze