Akcja Śląskich Łowców Głów na terenie Zabrza. 35-latek w więzieniu spędzi następne 10 lat

Śląscy „łowcy głów” zatrzymali na terenie Zabrza mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi. 35-latek był ścigany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem i wprowadzaniem do obiegu znacznych ilości narkotyków.

Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

35-latek z Zabrza od kwietnia ubiegłego roku był poszukiwany dwoma listami gończymi m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem i wprowadzaniem do obiegu znacznych ilości narkotyków. Grupa działała na terenie Unii Europejskiej – relacjonuje Śląska Policja.

7 lutego od śledczych z komendy w Zabrzu, sprawę poszukiwań przejęli policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach. Zebrane przez śląskich „łowców głów” informacje, pozwoliły na zatrzymanie poszukiwanego w miniony wtorek 20 lutego

– dodaje Policja.

Mężczyzna wpadł na ulicy w Zabrzu, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Był bardzo zaskoczony i nie stawiał większego oporu. W zakładzie karnym spędzi teraz najbliższe kilka lat, gdyż został skazany na 4 i 6 lat więzienia.

(żms)/Śląska Policja
fot. Śląska Policja/KMP Zabrze