Akcja “Prędkość” na zabrzańskich drogach na początek ferii. Kontrole ujawniły skalę problemu

W pierwszy dzień ferii zimowych na terenie Zabrza prowadzone były działania “Prędkość”, do których zaangażowano kilkunastu policjantów ruchu drogowego. Rezultat kontroli zatrważa – blisko 85% kierujących jechało zbyt szybko.

Pomiary prędkości prowadzone były w ramach akcji “Bezpieczne Ferie 2021”.

Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Do prowadzonych działań zaangażowano łącznie 16 policjantów zabrzańskiej drogówki. Policjanci skontrolowali 77 pojazdów i ujawnili 65 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali także nietrzeźwego kierującego, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne – przekazuje mł. asp. Adam Strzodka z zabrzańskiej policji.


Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze