Akcja policji i KAS w Biskupicach. Zabezpieczono kolejne automaty do nielegalnych gier hazardowych


Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 3 maszyn.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w lokalu na terenie dzielnicy Biskupice mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W czwartek wspólnie z rybnickimi funkcjonariuszami KAS wkroczyli do salonu przy ulicy Bytomskiej, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne automaty – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiej KAS

– dodaje oficer prasowy.


Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

(nmm)/KMP Zabrze.
fot. KMP Zabrze