9. urodziny pływalni AQUARIUS Kopernik. Muzyka na żywo, saunowe rytuały i liczne niespodzianki (foto)

W hawajskich klimatach swoje dziewiąte urodziny świętował w miniony weekend AQUARIUS KOPERNIK. Z tej okazji dla wszystkich odwiedzających Zabrzański Kompleks Rekreacji przygotował wiele atrakcji.

Ponad dwa tysiące osób w sobotę i niedzielę świętowało kolejną rocznicę otwarcia zabrzańskiego krytego basenu. Z tej okazji dla miłośników wodnego szaleństwa przygotowane zostały promocyjne bilety. Na uczestników czekały rytuały saunowe prowadzone przez profesjonalnego saunamajstra, wodny tor przeszkód oraz liczne niespodzianki. Świętowaniu, utrzymanemu w hawajskich klimatach, towarzyszyła grana na żywo przez didżeja muzyka.

Kompleks sportowo-rekreacyjny Aquarius Kopernik otwarty został w Zabrzu w 2014 r. Ośrodek oferuje swoim gościom sześciotorowy basen sportowy o wymiarach 16×25 metrów.

Powstała przy nim widownia z ponad setką miejsc. Tuż obok przygotowana została część rekreacyjna z grotą sztucznej fali i wodnym gejzerem. Najmłodsi mogą korzystać z brodzika z fontanną. W głównej hali zamontowano także dwa baseny jaccuzi. W części SPA można się relaksować w saunach parowych i suchych.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/ Paweł JaNic Janicki