81-latek spowodował poważną kolizję na Składowej. Będzie musiał przejść ponowne badania lekarskie

Zniszczony samochód, zablokowana droga, wizyta w szpitalu to efekty kolizji do jakiej doszło we wtorek na ulicy Składowej w Zabrzu. 81-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków i ?dachował? peugeotem.

Policjanci skierowali wniosek o ponowne sprawdzenie kwalifikacji kierującego do kierowania pojazdami, a także badanie lekarskie dopuszczające do jazdy samochodami.

Policjanci zabrzańskiej komendy prowadzą czynności w sprawie kolizji do jakiej doszło wczoraj na ulicy Składowej. Kilkanaście minut po godzinie 5.00 dyżurny komendy odebrał telefon, że kierujący peugeotem jest najprawdopodobniej pijany, gdyż jedzie całą szerokością drogi. Na miejsce zostali skierowani policjanci drogówki. Minutę później mundurowi otrzymali kolejną informację, że samochód ?dachował? i uderzył w drzewo.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 81-letni mężczyzna, który kierował samochodem nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem uderzając w drzewo.
Na szczęście kierującemu i innym uczestnikom ruchu nic się nie stało. Ze względu na wiek, a także ogólny stan zdrowia mężczyzna został jednak przewieziony do szpitala na badania. Został również poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wskazało, że mężczyzna był trzeźwy. Droga do centrum miasta była częściowo zablokowana. Mundurowi wahadłowo kierowali ruchem. Policjanci zabrzańskiej drogówki skierowali również wniosek o przeprowadzenie ponownych badań lekarskich dopuszczających do kierowania pojazdami, a także ponownego sprawdzenia kwalifikacji uprawniających do jazdy samochodami.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policja apeluje do najbliższych osób w podeszłym wieku, którzy mają uprawnienia do kierowania pojazdami i chętnie poruszają się samochodami. Przyjrzyjmy się uważnie najbliższym i krytycznie oceńmy czy nasz ojciec/dziadek, matka/babcia, którzy wiele lat temu zdobyli swoje prawo jazdy są nadal bezpiecznymi kierowcami? Czy ze względu na wiek lub stan zdrowia są nadal w stanie prowadzić bezpiecznie samochód? Pamiętajmy troska o najbliższych we właściwym momencie może zapobiec nieszczęściu na drodze – apelują policjanci.

Fot. archiwum