60-latek zachwiał się i wszedł wprost pod koła samochodu. Jego życia nie udało się uratować

fot. zdj. poglądowe/px

12 kolizji i trzy wypadki drogowe, w tym jeden śmiertelny, to bilans długiego czerwcowego weekendu na zabrzańskich drogach. Policjanci z drogówki ujawnili też pijanych kierowców.

Pierwszy z wypadków to potrącenie 70-letniej kobiety na ulicy Chrobrego, gdzie 74-letni kierujący samochodem ford, wykonując manewr cofania, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w 70-łatkę, w wyniku czego doznała ona urazu nogi – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Drugi z wypadków miał miejsce na ulicy Chudowskiej, gdzie 23-letni kierujący samochodem mercedes, wykonując manewr skrętu w lewo przy zjeździe na A4, nie udzielił pierwszeństwa 34-letniemu motorowerzyście, co doprowadziło do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem doznał urazu klatki piersiowej – dodaje Bijok.


Trzeci z wypadków to wypadek śmiertelny, który miał miejsce w sobotę około godziny 22.00 na ulicy Tarnopolskiej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 60-letni mężczyzna, idąc chodnikiem, miał zachwiać się i wejść na jezdnię wprost pod najeżdżający samochód osobowy marki ford, którym kierował 40-letni mieszkaniec Zabrza. 60-latek zmarł na miejscu pomimo przeprowadzonej reanimacji

– mówi oficer prasowy.

W trakcie weekendu na zabrzańskich drogach nie zabrakło też nietrzeźwych kierowców – łącznie policjanci z drogówki zatrzymali trzech, oprócz tego jedną osobę, która kierowała samochodem w stanie po użyciu alkoholu, a dodatkowo miała orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dodatkowo jeden z nietrzeźwych kierujących, 31-latek spowodował kolizję drogową, która miała miejsce na ulicy Korczoka, gdzie w niedzielę krótko przed godziną 22.00 kierując audi A6 i mając w organizmie blisko 1,5 promila, nie opanował swojego samochodu na zakręcie, przez co uderzył w wiadukt kolejowy i dachował – przekazuje sierż. szt.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. zdjęcie poglądowe/px