6 kolizji i 2 wypadki na zabrzańskich drogach w ciągu jednego dnia. Policja apeluje o ostrożność


W ciągu jednego dnia (w środę) zabrzańscy policjanci odnotowali aż 6 kolizji drogowych. Jedna z nich miała miejsce na ulicy Mikulczyckiej przy wjeździe na DK88. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę, a przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku.

Codziennie zabrzańska drogówka ma pełne ręce pracy. Tylko wczoraj mundurowi odnotowali 6 kolizji drogowych, a od początku wakacji było ich aż 68. Ponadto na zabrzański drogach zanotowano dwa wypadki drogowe. Na szczęście żaden z nich nie był śmiertelny – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Główne przyczyny zdarzeń to utrata panowania nad pojazdem, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, zbyt bliska jazda za poprzedzającym samochodem, podejmowanie ryzykownych manewrów wyprzedzania, a także nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.


Wczoraj jedna z nich miała miejsce, na ulicy Mikulczyckiej przy wjeździe na DK88. Szczęśliwie w wyniku zderzenia dwóch osobówek żaden z kierujących i pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń, a uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy – dodaje oficer prasowy.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. – Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i przewożonych pasażerów.

(żms)/KMP Zabrze
fot., wid. KMP Zabrze