44-latek z “ciężką nogą” przekroczył prędkość o 97 km/h. Wszystko nagrał policyjny rejestrator

Aż o 97 km/h dozwoloną prędkość przekroczył 44-letni kierujący osobowym mercedesem. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów patrolujących zabrzański odcinek DK88 w nieoznakowanym radiowozie z wideo rejestratorem.

W piątkowe popołudnie policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali mercedesa, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość na zabrzańskim odcinku DK 88. Na ekranie policyjnego videoradaru pojawił się wynik 167 km/h. 44-letniemu mieszkańcowi Gliwic, który nie bacząc na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 97 km/h, policjanci wręczyli mandat na kwotę 500 złotych oraz na jego koncie zapisano 10 punków karnych.

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88, jest jednym z miejsc, gdzie podróżujący wzdłuż terenów zielonych kierowcy muszą spodziewać się na drodze dzikich zwierząt.

Ustawiony tam znak „Uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem na wyznaczonym odcinku jezdni i wzywa ich do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 167 km/h kierujący nie miałby najmniejszych szans na wykonanie manewru obronnego w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na jej drodze – komentuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.


(żms)/KMP Zabrze
wid. KMP Zabrze