40-latek nie mógł znieść odrzucenia przez 57-letnią byłą partnerkę. Powybijał jej szyby w oknach


Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który postanowił wyładować swoją złość na oknach byłej partnerki, rzucając w nie kamieniami. Wandal usłyszał już zarzuty za zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych.

– W środę do I Komisariatu Policji w Zabrzu zgłosiła się 57-letnia mieszkanka Zabrza, która zawiadomiła, że jej były partner dzień wcześniej przyszedł pod okna jej mieszkania i rzucając kamieniami powybijał w nich szyby powodując straty na kwotę 2450 złotych. Dodatkowo 40-letni mężczyzna zapowiedział jej, że do końca życia będzie ją prześladował i nigdy nie da jej spokoju. Powodem takiego zachowania był zawód miłosny – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, p.o. oficera prasowego zabrzańskiej policji.

Kobieta nie dała się zastraszyć i sprawę zgłosiła żądając ścigania sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

Do zatrzymania doszło na ulicy, kiedy mężczyznę zauważyli policjanci patrolujący centrum miasta. W trakcie czynności mężczyzna nie stawiał oporu. Z uwagi na stan nietrzeźwości, w jakim się znajdował, przesłuchanie go było możliwe dopiero w czwartek. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


(żms)/KMP Zabrze
fot. px