37-latek nie potrafił zaakceptować informacji o rozstaniu. Dokonał rozboju na byłej konkubinie

Podczas awantury ze swoją – byłą już – konkubiną 37-letni zabrzanin groził jej, a następnie używając przemocy ukradł kobiecie torebkę z dokumentami, telefonem i kluczami. Wydarzenia miały miejsce w poniedziałek.

W środę na wniosek prokuratury zabrzański sąd aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta. 37-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta jeszcze kilka dni wcześniej byli parą i mieszkali razem. Niestety 37-latek nie mógł pogodzić się z tym, że pokrzywdzona chciała zakończyć z nim relacje i kazała mu się wyprowadzić – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.


37-latek prawdopodobnie nie potrafił tego zaakceptować i nachodził ją w mieszkaniu, wszczynając z nią awantury. W trakcie ostatniej groził jej i użył wobec niej przemocy, a następnie zabrał jej torebkę

– dodaje Bijok.

Na miejsce wezwano mundurowych, a mężczyzna został zatrzymany. W mieszkaniu, gdzie przybywał podejrzany, policjanci znaleźli przedmioty z torebki pokrzywdzonej. 37-latek wcześniej był już karany za przestępstwa z użyciem przemocy. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze