26 mandatów za niestosowanie do zakazu gromadzenia się i przemieszczania w grupach


Codziennie zabrzańscy policjanci otrzymują informacje o podejrzeniu łamania obostrzeń związanych z koronawirusem. W weekend z tego powodu posypały się mandaty. Łącznie wystawiono ich 26.

Część interwencji wynika z własnych obserwacji prowadzonych przez policjantów. Często łamaniu przepisów dotyczących zakazu gromadzenia się towarzyszy spożywanie alkoholu w plenerze. W ten weekend, aż 15 razy policjanci interweniowali wobec zbyt „towarzyskich” osób, które spożywały alkohol w terenie, a łącznie przeprowadzono 47 interwencji związanych z przepisami dotyczącymi epidemii COVID-19 – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Jak podkreśla rzecznik, zdecydowana większość zabrzan wykazuję się wyrozumiałością i odpowiedzialnością w dobie obecnego zagrożenia, zostając w domach i ograniczając swoje potrzeby do minimum.


Niestety mimo to zdarzają się sytuacje łamania prawa. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia, dlatego osoby lekceważące przepisy muszą się liczyć z dotkliwymi karami

– dodaje Bijok.

W miniony weekend zabrzańscy policjanci wystawili łącznie 26 mandatów na kwotę ponad 7 tys. złotych za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących zakazu gromadzenia się i przemieszczania w grupach.

(nmm/KMP Zabrze)
fot. KMP Zabrze