200 osób oszukanych na akcjach w serwisie społecznościowym. Płacili za pieluchy, które… nigdy nie dotarły

Klienci kupują w okazyjnej cenie pieluchy jednorazowe dla dzieci na grupach sprzedażowych, ale towaru nigdy nie otrzymują. Tylko w krótkim czasie w ten sposób zostało oszukanych prawie 200 osób. Czynności w sprawach trwają.

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą czynności w sprawach oszustw na portalach społecznościowych i aukcjach internetowych.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Oszuści oferują sprzedaż pieluch jednorazowych dla dzieci znanych marek w okazyjnych cenach. Niestety, klient który płaci za transakcję nigdy nie otrzymuje zmówionego towaru.[/perfectpullquote]

Tylko w sprawach prowadzonych przez zabrzańskich policjantów ten sposób zostało już oszukanych prawie 200 osób. Czynności w sprawach trwają, a policjanci apelują do wszystkich korzystających z internetowych zakupów o rozwagę w podejmowaniu decyzji. To co wydaje nam się niezwykle okazyjnym i tanim zakupem, nie zawsze jest uczciwą transakcją.