20-latek z 173 zarzutami. Kolejny zatrzymany w sprawie oszustw przy sprzedaży markowych pieluch

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejnego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa internetowe przy sprzedaży pieluch dla dzieci, ubrań oraz chemii gospodarczej. Młody człowiek łącznie usłyszał aż 173 zarzuty.

Zatrzymany mężczyzna to 20-letni zabrzanin. Był on od pewnego czasu poszukiwany przez funkcjonariuszy. Nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, wiadomo było, jednak że przebywa na terenie miasta. 20-latka udało się zaskoczyć, gdy odwiedzał swoją matkę.

Na widok policjantów próbował ucieczki, ale mu się to nie udało, potem tłumaczył, że uciekał przed policjantami, bo wziął ich za przebierańców

– przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Teraz młody zabrzanin dołączy do swoich kolegów za kratkami. 20-latek usłyszał zarzuty za 169 oszustw internetowych, 3 kradzieże i 1 uszkodzenie ciała. W sobotę, 5 października zabrzański sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Za oszustwa podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia, jednak przy tej ilości popełnionych przestępstw kara może być surowsza – nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze