11-latka potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek w centrum miasta. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 11-letnia dziewczynka.

Nastolatka z urazem głowy i wewnętrznymi obrażeniami została hospitalizowana.

Do wypadku drogowego z udziałem pieszej doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Wolności i Karola Miarki w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 11-letnia dziewczynka została potrącona przez kierującego oplem vivaro w chwili wejścia na oznakowane przejście dla pieszych. Nastolatka z urazem głowy i wewnętrznymi obrażeniami została hospitalizowany. 36-letni kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kat. B, C i T. Czynności w sprawie trwają.

Policjanci zabrzańskiej komendy apelują do kierujących i pieszych o zachowanie ostrożności i rozwagi. Pamiętajmy, że zawsze przed pokonaniem przejścia dla pieszych należy upewnić się, czy bezpiecznie możemy je pokonać, a kierujący samochodem ustępuje nam pierwszeństwa.

Pamiętajmy, że pośpiech, panujące warunki atmosferyczne, rozkojarzenie, a przede wszystkim ignorowanie przepisów ruchu drogowego może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nie lekceważmy naszego bezpieczeństwa. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Korzystajmy również z elementów odblaskowych, które pomogą kierującym dostrzec nas w porę. (KMP Zabrze)