Zabrzański Budżet Partycypacyjny. Pumptruck, sztuczne boisko, na co jeszcze można oddać głos?

fot. zdj. poglądowe/24gliwice.pl

Trwa VI edycja Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. W poniedziałek na stronie magistratu opublikowano ostateczną listę projektów, które zostaną skierowane pod głosowanie.

O tym, które z wniosków zgłoszonych przez mieszkańców w ramach tegorocznej edycji ZBP zostaną zrealizowane, dowiemy się 24 października. Do podziału czeka ponad 5 mln zł.

Wkrótce zabrzanie rozpoczną oddawanie głosów. Ten etap rozpocznie się 3 października i potrwa do 17 października.

Pozytywną ocenę przeszło ostatecznie 71 wniosków. W przypadku dziewięciu zastosowano nową procedurę, jaką była w tym roku możliwość zgłoszenia odwołania. Osiem ocen negatywnych podtrzymano, a jeden z projektów dopuszczono pod głosowanie. Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na siedem projektów ogólnomiejskich, w tym m.in. na pumptruck, sztuczne boisko na obiektach Walki Makoszowy czy „Strefę Wypoczynku”.

Najwięcej projektów skierowano do głosowania w dzielnicy Centrum Południe, gdzie zabrzanie będą mogli zagłosować m.in. na: plac zabaw; doświetlone, nowe przejścia dla pieszych czy lampy solarne na terenach zielonych.

Równie dużo, bo aż siedem wniosków zostanie poddanych glosowaniu w dzielnicy Guido.

Mają tu szanse powstać m.in.: wolne wybiegi dla psów, boisko wielofunkcyjne i do gry w piłkę nożną przy Szkole Podstawowej nr 1 czy też park treningowy Street Workout Guido. Z ciekawszych projektów, które zgłosili mieszkańcy, warto wymienić: Naukowo-sensoryczny Park Doświadczeń Promyczka w Maciejowie; Międzyszkolną Pracownię Pierwszej Pomocy w Rokitnicy; Chillout na Zaborzu – leżaki miejskie czy też wybieg dla psów w Helence.

Celem głosowania, które rozpocznie się w naszym mieście 3 października, będzie wybór projektów, które następnie zostaną zrealizowane w ramach VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Głosowanie przeprowadzone zostanie w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza dostępnego z każdego miejsca poprzez standardowe przeglądarki stron www.

W celu wzięcia udziału w głosowaniu mieszkaniec będzie musiał podać swoje dane oraz złożyć oświadczenie o zgodzie na procedowanie zgodnie z regulaminem. Opcjonalnie mieszkaniec może podać adres poczty elektronicznej, na który zostanie wysłane potwierdzenie głosowania.

Dostępne będą również punkty stacjonarne (przynajmniej jeden w każdej z dzielnic), w których będzie można głosować.

Ostateczna lista projektów, które zostaną skierowane pod głosowanie znajduje się tutaj: Lista projektów – część pierwsza, Lista projektów – część druga

Więcej informacji na temat VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego można znaleźć pod linkiem „Budżet partycypacyjny”.

(żms)/UM Zabrze