„Za bardzo szanował policję”. Młodzi mężczyźni bili, do napaści miały przyłączać się kolejne osoby

W Zabrzu zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napadli na swojego znajomego, z którym chwile wcześniej rozmawiali. Ponieważ w przeszłości byli już karani za przestępstwa z użyciem przemocy, teraz grozi im do 18 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, w centrum miasta. Z relacji 25-letniego zabrzanina wynikało, ze dwóch znanych mu mężczyzn w wieku 27 i 22 lat wszczęło z nim awanturę, zarzucając mu, że za bardzo szanuje policję. W trakcie sprzeczki zaczęli go obrażać, a następnie bić.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do dwóch mężczyzn dołączyły też inne osoby, które również go biły.

Kiedy 25-latek leżał na ziemi bezbronny, jeden ze sprawców wyciągnął mu z kieszeni portfel, w którym pokrzywdzony miał dowód osobisty oraz 2 tys. złotych.

Zgłoszenie o rozboju przyjęli policjanci z III komisariatu. Natychmiast wraz z pokrzywdzonym udano się w rejon miejsca zdarzenia. W trakcie patrolowania pokrzywdzony wskazał policjantom 27-latka, który był jednym ze sprawców. Kilka godzin później zatrzymany został 22-latek.

Młodzi mężczyźni mają bogatą przeszłość kryminalną. W przeszłości obydwaj przebywali w więzieniu za przestępstwa z użyciem przemocy. Za rozbój w warunkach recydywy grozi im do 18 lat pozbawienia wolności. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zdj. poglądowe/Śląska Policja