W Zabrzu skradziono forda Mustanga. Szukający go policjanci trafili na dziuplę samochodową

Kryminalni z Zabrza i Katowic odzyskali 4 skradzione samochody i zlikwidowali „dziuplę”, w której znajdowało się kilkaset części samochodowych. Część z nich miała celowo zatarte znaki identyfikacyjne.

Na „dziuplę” policjanci natrafili prowadząc dochodzenie w sprawie kradzieży forda mustanga, który zniknął w mieście na początku czerwca.

– W wyniku podjętych czynności kryminalni najpierw ujawnili części samochodowe pochodzące ze skradzionego pojazdu, a następnie dotarli do mężczyzny, który chciał je sprzedać. Wspólnie z kryminalnymi komendy wojewódzkiej na posesji w powiecie rybnickim ujawnili 4 pojazdy pochodzące z kradzieży i kilkaset części samochodowych z celowo zatartymi numerami identyfikacyjnymi – przekazuje sierż szt. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy zabrzańskiej komendy.

Na miejscu pracowali również policyjni technicy, dochodzeniowcy, a także biegły z zakresu mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach. W trakcie oględzin policjanci do dalszych badań zabezpieczyli kilkaset części samochodowych.

– 49-letni właściciel posesji i jego 57-letni wspólnik zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Za paserstwo grozi im kara do 5 lat więzienia – dodaje Żyłka.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Zabrze