Znęcał się nad malutkimi dziećmi konkubiny. O sprawie policję powiadomił pediatra

Wizyta u lekarza przerwała koszmar maltretowanych dzieci. Dwaj mali chłopcy byli bici, najprawdopodobniej przez konkubenta matki. To właśnie z tego powodu kobieta miała się udać z nimi do placówki medycznej.

Mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad dziećmi konkubiny, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na czas trwającego postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych i nakazem opuszczenia mieszkania. 35-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z III komisariatu w Zabrzu.

O podejrzeniach dotyczących przemocy wobec małoletnich, zabrzańską policję zawiadomił lekarz, do którego zgłosiła się matka z dziećmi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że to właśnie matka zauważyła zasinienia na ciele swoich dzieci i zgłosiła się na badania do lekarza. Życiu i zdrowiu małoletnich w wieku 2 i 5 lat nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

35-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Decyzją prokuratury, na czas trwającego postępowania, został objęty policyjnym dozorem, nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych. Czynności w tej sprawie trwają, a mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze