Zatrzymanie tuż po… ślubie. Poszukiwany od wielu lat pan młody został zatrzymany

Mężczyzna, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Za niezapłacone grzywny, sąd zdecydował o osadzeniu go na okres 70 dni.

Poszukiwany zatrzymany został tuż po złożeniu przysięgi małżeńskiej w urzędzie stanu cywilnego.
Do zatrzymania 26-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości doszło w sobotnie popołudnie. Dzielnicowi z IV komisariatu ustalili, że poszukiwany mężczyzna w tym dniu będzie brał ślub w zabrzańskim urzędzie stanu cywilnego.

Poszukiwany ukrywał się od wielu lat, gdyż za wcześniejsze konflikty z prawem miał do zapłacenia grzywny. Poszukiwany był aż do trzech spraw z roku 2009, 2012 i 2013. Tuż po złożeniu przysięgi małżeńskiej został zatrzymany przez policjantów z II komisariatu.

Decyzją sądu kara grzywny została zamieniona na 70 dni pozbawienia wolności. Gdy dowiedziała się o tym rodzina zatrzymanego, jeszcze w trakcie trwania czynności z zatrzymanym, wpłaciła grzwynę w wysokości 2,2 tys. złotych. Po wykonaniu czynności z zatrzymanym i dopełnieniu formalności dotyczących opłacenia nałożonej grzywny, zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna został zwolniony. (KMP Zabrze)