Wielkie liczenie osób bezdomnych. Pracowników socjalnych będą wspomagać policjanci

W środę późnym popołudniem i w nocy ze środy na czwartek na terenie całej Polski pracownicy socjalni będą liczyć osoby bezdomne. Zabrzańskich pracowników MOPR-u wspomogą policjanci i strażnicy miejscy.

Wspólnie odwiedzą miejsca, gdzie bezdomni przebywają. W czasie akcji liczenia, zabrzańscy policjanci namawiać będą osoby bezdomne do skorzystania ze schroniska lub ogrzewalni.

W czasie zimowych chłodów bezdomni szczególnie są narażeni nie tylko na niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu, ale też ucierpienie w skutek pożaru, gdyż często korzystają do ogrzewania swoich pomieszczeń z otwartego ognia. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zajmujący się problematyką bezdomności, wspólnie z policjantami i strażnikami miejskimi będą liczyć osoby bezdomne.

Swoje kroki skierują do osób, które przebywają w prowizorycznych domach, altankach czy też szałasach znajdujących się w lasach i parkach.

W czasie akcji mundurowi wspólnie z pracownikami socjalnymi oferować będą pomoc. Zaproponują miejsca w ogrzewali, schronisku dla bezdomnych, pomoc medyczną. Ogólnokrajowy dzień liczenia osób bezdomnych to był kolejny raz, kiedy mundurowi włączą się w pomoc osobom bezdomnym. Przez całą zimę dzielnicowi, a także policjanci ogniw patrolowych monitorują miejsca w Zabrzu, gdzie przebywają osoby bez stałego miejsca zamieszkania.

Na terenie Zabrza osoby bezdomne mogą uzyskać schronienie w:
Dom Noclegowy dla Bezdomnych Mężczyzn, Zabrze ul. Trocera 63, tel: 32 271 26 39
Dom św. Brata Alberta „Przytulisko”, Zabrze ul. Kochanowskiego 26, tel: 32 630 11 23
Ośrodek Wsparcia dla Kobiet, Zabrze ul. Ofiar Katynia 48, tel: 32 630 11 22
Dom „Pokora – Szkoła Nowego Życia”, Zabrze ul. Pawliczka 16, tel: 32 370 14 34
Bezdomni w godzinach 20.00 – 8.00 mogą również zgłosić się do:

Ogrzewalni dla Osób Bezdomnych, Zabrze ul. Stalmacha 7, tel: 695 950 656