W terenie zabudowanym jechał z prędkością 119 km/h. 22-latek pożegnał prawo jazdy na 3 miesiące

Młody bytomianin, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 69 km/h, utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. Swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy.

Do zatrzymania kierującego, który brawurowo poruszał się po drogach Zabrza doszło na ulicy Goduli. Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzili w tym miejscu kontrole prędkości. Zatrzymany do kontroli mężczyzna to 22-letni mieszkaniec Bytomia.

Kierujący jadąc na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał aż 119 km/h.

Za przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kategorii B. Swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy. Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h.

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

(żms)/KMP Zabrze