W centrum Zabrza działał nielegalny biznes. Kolejne automaty do gier hazardowych skonfiskowane

W centrum Zabrza funkcjonował lokal, w którym nielegalnie zainstalowano automaty do gier hazardowych. Zostały one skonfiskowane przez policję. To nie pierwsza tego rodzaju akcja w tym mieście.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w salonie gier mogą znajdować się automaty służące uprawianiu hazardu. Wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej wkroczyli do tej placówki.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli kolejne urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry, wbrew obowiązującym przepisom.

Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Od początku roku zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli 10 tego rodzaju urządzeń. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze