Trzy nowe radiowozy dla zabrzańskiej policji. Wszystkie z napędem hybrydowym

W czwartek na terenie Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu nastąpiło uroczyste przekazanie 3 nowych radiowozów, które zasilą flotę zabrzańskiej Policji.

Samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP Katowice.

Na placu Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu odbyło się przekazanie nowych radiowozów zabrzańskim policjantom. W uroczystości uczestniczył I Zastępca Prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Artur Nowakowski oraz lokalne media.

3 radiowozy dla zabrzańskiej komendy odebrał Komendant Miejski Policji w Zabrzu mł. insp. Marek Nowakowski, który podkreślał, że modernizowanie floty samochodowej, którą dysponuje KMP w Zabrzu jest istotne pod kątem sprawności działań policjantów w codziennej służbie i ich skuteczności. Nowe auta trafią do wydziału ruchu drogowego.

Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji.

Samochody te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę.

Do wyposażenia należą m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z kamerą cofania. Każdy z pojazdów Toyota Auris Hybrid Touring Sports kombi wart jest blisko 92.000 złotych brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia zorganizowane przez dostawcę pojazdów przy udziale importera. Obejmować ono będzie część teoretyczną i praktyczną.