Traficar ogranicza dostępność samochodów na minuty. Z mapy usługi znika również Zabrze

Zaledwie cztery miesiące po uruchomieniu na Śląsku usługi wypożyczania samochodów na minuty, Traficar radykalnie ogranicza jej zasięg. Z oferty znika m.in. Zabrze i Gliwice.

Jak poinformowało biuro prasowe, Traficar zmienia zasięg swojej strefy na terenie aglomeracji śląskiej. W efekcie tej zmiany od 7 sierpnia strefa obejmuje tylko wybrane rejony Katowic, Chorzowa oraz lotnisko w Pyrzowicach, gdzie poziom wynajmów był najwyższy.

– Dzięki optymalizacji granic strefy znacząco zmniejszy się dystans, który należy pokonać by wynająć samochód, co poprawi dostępność, a tym samym komfort korzystania z usługi – tłumaczy Anna Falkowska zajmująca się PR firmy.

To oznacza, że w wymienionych miejscach będzie można rozpoczynać i kończyć wynajem.

Użytkownicy nadal mają możliwość podróżowania między wszystkimi miastami Śląska i Zagłębia, jednak przy założeniu, że pojazd zostanie zwrócony w ramach strefy dostępności usługi, widocznej na mapie w aplikacji.

Przypomnijmy, usługa Traficara od kwietnia była dostępna w kilkunastu miastach Śląska i Zagłębia: m.in. w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Chorzowie, Sosnowcu czy Katowicach. W Polsce samochody na minuty można wypożyczyć również w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Trójmieście.

(żms)