Tour de Pologne ponownie zobaczymy w Zabrzu. Będą spore zmiany w organizacji ruchu

Na ulicach Zabrza ponownie ścigać się będą uczestnicy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Etap z metą w centrum miasta zaplanowano na 6 sierpnia.

Rywalizacji najlepszych zawodników świata towarzyszyć będą zmagania młodych miłośników kolarstwa. W dniu wyścigu czekają nas spore zmiany w organizacji ruchu.

Tegoroczny, 75. Tour de Pologne, potrwa od 4 do 10 sierpnia. Trzeci etap będzie miał długość 139 km. Kolarze wystartują ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Trasa poprowadzi m.in. przez Rudę Śląską, Rybnik, Knurów i Gierałtowice. W Zabrzu zawodnicy trzykrotnie pokonają pętlę o długości 6 km. Podobnie jak w minionym roku należy się zatem liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Rywalizacji zawodowych kolarzy towarzyszyć będzie wyścig zorganizowany z myślą o najmłodszych miłośnikach kolarstwa. Mogą w nim startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Mali kolarze będą mieli do pokonania pętlę o długości 6,2 km prowadzącą m.in. ul. Roosevelta oraz Drogową Trasą Średnicową. W zależności od kategorii trzeba ją będzie przejachać raz, dwa lub trzy razy. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.minitourdepologne.pl.

Przypomnijmy, że Zabrze przed rokiem po raz pierwszy znalazło się na trasie wyścigu Tour de Pologne. W mieście kończył się najdłuższy, bo liczący aż 238 km długości, etap 74. edycji wyścigu.

Zabrze uznane zostało wówczas za najpiękniejsze miasto spośród tych, w których zlokalizowane były mety poszczególnych etapów. Wyboru dokonała kapituła złożona z przedstawicieli sponsorów i największych polskich mediów.

Tour de Pologne to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Od 2011 r. zaliczany jest do UCI World Tour, czyli cyklu najważniejszych zawodów świata w kolarstwie szosowym. Tour de Pologne to nie tylko wielkie emocje sportowe, ale również znakomita promocja Polski i miast, przez które prowadzi trasa wyścigu. Co roku zawodników ogląda na trasie około 3,5 miliona kibiców, a transmisja telewizyjna dociera do ponad stu krajów na całym świecie.
(hm)