Samochody do wypożyczenia na minuty w Zabrzu. Na ulice Śląska i Zagłębia trafiło w sumie 300 aut

Od kilkunastu dni mieszkańcy czternastu miast Śląska i Zagłębia mogą korzystać z samochodów do wypożyczenia na minuty. Pojazdy pojawiły się m.in. na ulicach Zabrze.

Flota Traficara na Śląsku w Zagłębiu liczy 300 pojazdów marki Renault Clio. Ceny za korzystanie z systemu są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie usługa już działa. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Do skorzystania z systemu potrzebny jest smartfon z zainstalowaną aplikacją. Należy też zarejestrować na swoim koncie ważną kartę płatniczą. Opłaty za przejazdy będą automatycznie pobierane z karty po każdym zakończonym wynajmie.

Podobnie jak w Krakowie Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy.

W przypadku Śląska i Zagłębia pojawia się również możliwość przemieszczania się między miastami w ramach standardowej taryfy, tj. bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera usługi – PKN ORLEN. Na Śląsku i w Zagłębiu jest to 10 stacji.

Dostępność i lokalizację samochodów można sprawdzić na mapie.

Usługa Traficara jest dostępna w następujących miastach Śląska i Zagłębia: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mikołów, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tychy i Zabrze oraz lotnisko w Pyrzowicach. Samochody na minuty można wypożyczyć również w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Trójmieście.

(żms)