Recydywista pobił o okradł 79-latka w centrum Zabrza. Bandytę udało się szybko ująć

Mężczyzna, który napadł i okradł 79-latka, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Podejrzany o rozbój w warunkach recydywy był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Grozi mu kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę. Podejrzany już został osadzony w zakładzie karnym.

Do zdarzenia doszło w centrum Zabrza. Sprawca napadu, który okradł 79-latka, był świadkiem jak starszy pan w jednym z lokali gastronomicznych przy ulicy Wolności zbił talerz. Senior wychodząc z lokalu uregulował rachunek nie tylko za posiłek, ale również za rozbity talerz.

Kiedy wyszedł z restauracji, podszedł do niego 38-letni mężczyzna żądając zapłaty za rozbitą zastawę stołową. Gdy starszy pan odmówił, ten pobił go i wyrwał mu portfel z gotówką.

Mężczyzna wołał o pomoc, a wołanie usłyszeli przechodnie i policjanci z katowickiego oddziału prewencji, którzy w tym dniu pełnili służbę w Zabrzu.

Niezwłocznie informacja o sprawcy napadu została przekazana wszystkim policyjnym patrolom w mieście. Kilka ulic dalej, policjanci z zespołu interwencyjnego zabrzańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który napadł na 79-latka. Przy zatrzymanym znaleźli portfel ze skradzioną gotówką. Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie.

W czasie czynności okazało się, że 38-latek poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 3 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie podobnych przestępstw. Rozboju na seniorze dokonał będąc na zwolnieniu warunkowym. Za przestępstwo w warunkach recydywy podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę. Mężczyzna już został osadzony w zakładzie karnym.

(KMP Zabrze)
Fot. archiwum