Ratownik zwrócił mu uwagę i od tego się zaczęło… Awantura na kąpielisku

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani za czynną napaść na interweniujących policjantów. Zdarzenie miało miejsce na kąpielisku miejskim.

Ponadto jeden z zatrzymanych odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej i grożenie ratownikowi wodnemu, który upomniał go za nieodpowiednie zachowanie. Wszyscy mężczyźni byli nietrzeźwi. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na kąpielisku przy ulicy Srebrnej. Ratownik wodny zwrócił uwagę jednemu z mężczyzn, który skakał do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym i niewłaściwie się zachowywał. 23-letni mężczyzna tak się tym zdenerwował, że uderzył ratownika i groził mu.

Obsługa basenu powiadomiła o zdarzeniu policję. Przybyły na miejsce patrol podszedł do sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej ratownika i kierowania wobec niego gróźb karalnych. Mężczyzna leżał na ręczniku w towarzystwie swoich znajomych. Nie zamierzał jednak dać się wylegitymować mundurowym, ani odejść z nimi od swoich kompanów i agresywnie reagował na wezwania policjantów do zachowywania się zgodnego z prawem. Wywiązała się szarpanina, w trakcie której mężczyzna uderzył jednego z policjantów.

Dwaj inni mężczyźni w wieku 27 i 36 lat przyłączyli się do agresora i również naruszyli nietykalność cielesną mundurowych. Wszyscy grozili policjantom.

Na miejsce przybyło policyjne wsparcie, a trzej agresywni mężczyźni zostali zatrzymani. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. W sprawie zabezpieczono nagranie oraz przesłuchano wielu świadków.

Jak się okazało, mężczyzna, który zaatakował ratownika wodnego był już wcześniej karany za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Zatrzymani w sprawie mężczyźni to mieszkańcy Zabrza. Jeszcze dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury. Grozi im 10 lat więzienia. (KMP Zabrze)