Punkt po ciężkiej walce. Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:1

Górnik Zabrze zremisował w meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy z Arką Gdynia 1:1. Bramkę dla Trójkolorowych zdobył Rafał Wolsztyński.

Trener Marcin Brosz zdecydował się na wystawienie „żelaznej” jedenastki znanej z poprzednich meczów, nie dokonując żadnych zmian w wyjściowym zestawieniu. Za to na ławce rezerwowych znalazło się tym razem miejsce dla Dariusz Pawłowskiego, który udanie zaprezentował się w meczu z Sokołem Ostróda.

Mniej więcej na godzinę przed rozpoczęciem meczu w kasach zabrakło biletów, więc po raz kolejny Zabrze mogło szczycić się kompletem publiczności. Po odśpiewaniu hymnu rozpoczął się mecz. Pierwszą groźną sytuację przeprowadzili goście. Szczęśliwie dla zabrzan Piesio spudłował z najbliższej odległości. Górnicy zmuszeni do ataku pozycyjnego mieli sporo problemów ze znalezieniem remedium na dobrze zorganizowaną defensywę gości. Do końca pierwszej połowy dobrych, bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo.

Druga część meczu przyniosła więcej emocji, choć o sytuacji z 55 minuty zawodnicy i kibice obu drużyn woleliby zapomnieć. W powietrznym starciu Tadeusz Socha i Michał Koj zderzyli się w powietrzu głowami. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, przerwa w grze trwała kilka minut, a obrońca Arki został odwieziony do szpitala. Michał Koj również na boisko nie wrócił, a na badania do szpitala pojechał już po meczu.

Dramatyczne wydarzenia nie pozostały bez wpływu na zawodników obu drużyn, którzy grali nerwowo, ale walecznie. Nie brakowało pojedynków bark w bark, nikt nie odstawiał nogi. Na bramki przyszło czekać do końcowych minut. Najpierw gości na prowadzenie wyprowadził Jurado. Piłkarze Arki cieszyli się z prowadzenia zaledwie kilkadziesiąt sekund. Górnicy wykorzystali chwilowe rozprężenie, a dobre podanie Kądziora strzałem głową na bramkę zamienił Rafał Wolsztyński, potwierdzając tym samym dobrą formę z Ostródy. Górnicy ambitnie atakowali do ostatniego gwizdka przedłużonego aż o 9 minut czasu gry. Niestety bez skutku, choć swoją szansę miał Angulo.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:1 (0:0)

0:1 – Jurado 85′
1:1 – R. Wolsztyński 87′

Żółte kartki: Angulo – Socha, Warcholak
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 22 708