Publicznie wyraziła zadowolenie z ataku na Prezydenta Gdańska. Usłyszała zarzuty, trafi przed sąd

Policjanci zatrzymali mieszkankę Zabrza, która za pośrednictwem jednego z internetowych portali zdecydowała się publicznie pochwalić brutalny atak na Prezydenta Gdańska. 61-latka pozwoliła sobie na wpis już godzinę po tragicznym zdarzeniu. Została namierzona i zatrzymana.

Kobieta usłyszała już zarzuty publicznego propagowania przestępstwa. Przyznała się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Zabrzanka nie spodziewała się odpowiedzialności karnej za umieszczenie wpisu. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja apeluje do wszystkich o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. Funkcjonariusze przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych ludzi różnymi drogami.

Często znieważenia, czy kierowanie gróźb karalnych, zwłaszcza, gdy są popełniane za pośrednictwem telefonu, czy mediów elektronicznych, traktowane są przez ludzi niepoważnie.

Nie zdają sobie oni sprawy, że w każdej takiej sytuacji, na wniosek osoby poszkodowanej, mogą im grozić poważne konsekwencje prawne. Osoby takie nie mogą czuć się bezkarnie. Funkcjonariusze w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia i zatrzymania sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zdj. poglądowe