Ponad 42 kilometry biegiem. Policyjni maratończycy podjęli wyzwanie i dali radę

Trzej zabrzańscy policjanci wzięli udział w jednej z największych imprez biegowych w naszym kraju – Wrocław Maraton. Dla jednego z mundurowych ukończenie biegu oznaczało zdobycie Korony Maratonów Polskich.

Bieg na dystansie 42 km 197 m ukończyli również pozostali zabrzańscy policjanci, którzy swój wolny czas poświęcają bieganiu, a pasją do sportu i stawianiem sobie nowych wyzwań zarażają innych mundurowych.

W minioną niedzielę trzej zabrzańscy policjanci ukończyli Maraton Wrocławski. Bieg na dystansie 42 km i 197 metrów to wyzwanie wymagające odpowiedniego przygotowania. Policyjni maratończycy to jednak doświadczeni biegacze. Swój wolny czas po służbie już od wielu lat spędzają na treningach – biegowych i nie tylko. Ciągle doskonalą się, by osiągać coraz lepsze wyniki.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]W biegach długodystansowych ogromne znaczenie ma nie tylko ilość wybieganych kilometrów, ale również systematyczność treningów. Dzięki temu policjanci ukończyli kolejny bieg na królewskim dystansie.[/perfectpullquote]

Asp. szt. Marek Chmurczyk, zastępca dyżurnego zabrzańskiej jednostki, przebiegając metę Wrocław Maratonu zdobył jednocześnie tytuł Korony Maratonów Polskich. Aby to osiągnąć, policjant musiał w ciągu 24 miesięcy od pierwszego biegu ukończyć 5 maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski i Poznań Maraton. To bardzo duże wyzwanie biegowe dla osób, które nie trenują wyczynowo, a pasję do biegania realizują w swoim wolnym czasie. Jako doświadczony maratończyk asp. szt. Marek Chmurczyk osiągnął zamierzony cel. Przed nim zapewne jeszcze wiele sportowych osiągnięć.

Sierż. sztab. Rafał Kisielewicz z zabrzańskiej komendy to kolejny doświadczony biegacz. Swoją pasją do sportu i ciągłą aktywnością nieustannie zachęca koleżanki i kolegów ze służby do dbania o jak największą sprawność fizyczną. Bieganie, ale i uprawianie innych dyscyplin sportowych to nie tylko życiowa pasja mundurowego, ale też odskocznia od służbowych obowiązków. Wrocław Maraton to kolejna impreza biegowa, w której udział wziął policjant. Na swoim koncie ma ukończenie m.in. maratonów: warszawskiego i poznańskiego oraz półmaratonów: jurajskiego i bytomskiego.

Sierż. Wojciech Kazienko to trzeci z policjantów, którzy ukończyli niedzielny maraton. Reprezentował zabrzańską komendę m.in. podczas I Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego Służb Mundurowych. Bieg, który odbył się na dystansie 21 km i 97 m był również traktowany jako Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich. Policjant, który na co dzień zajmuje się sprawami nieletnich, z sukcesem zmierzył się z tą wymagającą i trudną trasą.