Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Dzielnicowi z „jedynki” uratowali niedoszłą samobójczynię

Dzielnicowi z I komisariatu uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Pomoc mundurowych nadeszła w ostatniej chwili, gdyż kobieta traciła już świadomość.

Na telefon alarmowy zadzwoniła zaniepokojona matka kobiety, która poinformowała, że jej dorosła córka chce popełnić samobójstwo. Taką informację miała otrzymać za pomocą komunikatora internetowego.

Najbliżej miejsca interwencji byli dzielnicowi z I komisariatu, którzy alarmowo zostali wysłani do mieszkania w centrum miasta.

Drzwi do mieszkania były otwarte. Policjanci na łóżku znaleźli kobietę, która traciła już świadomość. Z policyjnych ustaleń wynikało, że kobieta połknęła dużą ilość równych tabletek popijając je winem.

Mundurowi natychmiast wezwali karetkę pogotowia, gdzie do czasu przyjazdu lekarza i ratownika medycznego udzielali kobiecie pomocy. Na miejsce przyjechała również matka kobiety, która zaopiekowała się małoletnimi wnukami. Kobieta została przewieziona do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(żms)/KMP Gliwice
fot. zdj. poglądowe