Policyjny patrol został przywitany siekierami i młotkiem. Groźna interwencja w Biskupicach

Dwóch młodych mieszkańców Biskupic zaatakowało siekierami policjantów. Zdarzenie miało miejsce podczas weekendu. Zabrzański sąd podjął decyzję o aresztowaniu ich na okres 3 miesięcy.

Czynnej napaści na policjantów mężczyźni dopuścili się w minioną sobotę wczesnym rankiem przy ulicy Bytomskiej w Zabrzu. Kilka minut przed godziną 5:00 mieszkańcy zadzwonili na policję, informując o głośnym zachowaniu mężczyzn w jednym z mieszkań.

Mężczyźni ci mieli wyrzucać meble i różne przedmioty z mieszkania i zakłócać ciszę nocną. Na miejsce skierowany został policyjny patrol, który niezwłocznie podjął interwencję.

Jednak po otworzeniu drzwi lokalu dwaj młodzi zabrzanie trzymając w rękach siekiery i młotek zaatakowali policjantów. Zdecydowana reakcja i postawa stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwych agresorów. Na szczęście mundurowi nie odnieśli obrażeń.

Zatrzymani są w wieku 19 i 20 lat, obaj znani tutejszym policjantom. Byli karani m.in. za pobicia, kradzieże, a jeden z nich odpowiadał już za znieważenie funkcjonariusza. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, usłyszeli już zarzuty.

Zabrzańska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

W tym miejscu warto przypomnieć, że policjant, zgodnie z art. 115 § 13 kodeksu karnego, jest funkcjonariuszem publicznym i jest w specjalny sposób chroniony obowiązującymi przepisami prawa. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze