Około godziny 9.00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o walizce, która od kilku godzin leży przed wejściem do bloku mieszkalnego przy ul. Gagarina i budzi niepokój mieszkańców.

Przed schodami prowadzącymi do jednego z bloków mieszkalnych przy ul. Gagarina znajdowała się podejrzana walizka. Na miejsce niezwłocznie skierowane zostały najbliższe policyjne patrole, teren wydzielono i zabezpieczono, powiadomiono straż pożarną, pogotowie ratunkowe, gazowe i energetyczne.

Do czasu przybycia na miejsce specjalistów z katowickiego pododdziału antyterrorystycznego zabezpieczeniem miejsca dowodził zabrzański policjant przeszkolony pod kątem rozpoznania minersko-pirotechnicznego. W akcji brał także udział pies do rozpoznawania ładunków minersko-pirotechnicznych. Ich umiejętności umożliwiły trafne rozpoznanie zagrożenia.

W bagażu nie znajdowały się żadne niebezpieczne materiały. Dzięki sprawnym działaniom i koordynacji służb, już po ponad dwóch godzinach mieszkańcy mogli bezpiecznie udać się do swoich domów. (KMP Zabrze)