Plac Teatralny w nowej odsłonie. Kolorowa fontanna, nowa nawierzchnia, mała architektura

To jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w centrum Zabrza. Dzięki modernizacji placu Teatralnego mieszkańcy Zabrza zyskają atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu.

W piątek odbyło się otwarcie placu w nowej odsłonie.

Przebudowa placu Teatralnego to efekt współpracy właściciela Platana i miasta. Plac zyskał nową nawierzchnię i elementy małej architektury. Działać będzie tu też fontanna w formie podświetlanych dysz posadzkowych. W sierpniu pomyślnie przeszła ona testy. – Nowy wizerunek nada placowi Teatralnemu większą funkcjonalność i przyciągnie tu nie tylko mieszkańców Zabrza, ale i regionu – zapewnia Tomasz Górski z firmy NEPI Rockcastle, która jest właścicielem Platana.

Zmodernizowany plac Teatralny oddano do użytku 14 września. Jednocześnie trwa modernizacja infrastruktury technicznej w rejonie tzw. Kwartału Sztuki.

Chodzi o przestrzeń pomiędzy siedzibami Teatru Nowego, Filharmonii Zabrzańskiej i Wyższej Szkoły Technicznej. Powstają tu nowe sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągowa i elektroenergetyczna. Wymienione zostaną prawie 4 tysiące metrów kwadratowych nawierzchni. Wykonawcą prac jest firma Technical Solutions z Kędzierzyna Koźla, która wcześniej prowadziła już w Zabrzu roboty w ramach projektu poprawy gospodarki wodno-ściekowej.

– Konsekwentnie rewitalizujemy kolejne obiekty naszego miasta, tworząc przestrzenie przyjazne dla mieszkańców, turystów i inwestorów. Prowadzone prace z pewnością przyczynią się do tego, że Kwartał sztuki, w który wpisuje się również plac Teatralny, zyska nowy blask i będzie przyciągał zarówno mieszkańców, jak i osoby odwiedzające Zabrze

– mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas otwarcia przebudowanego placu Teatralnego zaplanowano liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. bańki mydlane, szczudlarze, słodkie upominki, malowanie twarzy, gry i zabawy, konkursy z nagrodami. (WKS Zabrze)