Pierwsi nowi zabrzanie w 2019 roku. 1 stycznia na zabrzańskiej porodówce urodziło się troje dzieci

fot. UM Zabrze

Helena i Jan to imiona jednych z pierwszych dzieci, które przyszły na świat na zabrzańskiej porodówce w 2019 r. 1 stycznia urodziło się tutaj troje dzieci – jedna dziewczynka i dwóch chłopców.

W 2018 roku w Zabrzu przyszło na świat 2109 dzieci. To o 58 porodów więcej niż rok wcześniej.

Tylko w ub. roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu przyjęto 5095 pacjentek, wykonano 694 operacje ginekologiczne i 935 cięć cesarskich. Naturalnych porodów przyjęto 1174.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków medycznych na południu Polski, świadczących kompleksowe usługi w dziedzinie ginekologii, położnictwa i neonatologii. Pacjentki mogą skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia. Centrum działała w systemie „rooming-in”, w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu.

Pacjentki mogą skorzystać ze wsparcia poradni kardiologicznej i diabetologicznej dla kobiet w ciąży, laktacyjnej, neonatologicznej i diagnostyki prenatalnej. Centrum kompleksowo przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, jak i początków macierzyństwa. (WKS)