Parada św. Mikołaja, uroczyste zapalenie lampek na choince… Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy

Tradycyjną paradą św. Mikołaja zainaugurowany został w poniedziałek Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą święta”. Uroczyście zapalono też lampki na miejskiej choince. Świąteczne zakupy będzie można robić na placu Wolności do 21 grudnia.

Poniedziałkowa impreza na placu Wolności rozpoczęła się o godzinie 14.30. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Zabrza. Były świąteczne animacje i wielkie pluszowe maskotki. Po godzinie 16 sprzed hotelu Admiralspalast wyruszyła barwna i okraszona fajerwerkami parada św. Mikołaja. Brodaty gość w czerwonym stroju spotkał się następnie na scenie z dziećmi, którym wręczał prezenty. Kulminacyjnym punktem imprezy było uroczyste zapalenie lampek na miejskiej choince.

W poniedziałek otwarty został także Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy. W aromacie grzanego wina i pierników można na nim kupować świąteczne ozdoby, wyroby rękodzieła, bożonarodzeniowe smakołyki czy też tradycyjne wyroby kulinarne. Jarmark będzie czynny do 21 grudnia.

Na placu Wolności sporo będzie się działo również 17 grudnia. Na ten dzień zaplanowano bowiem świąteczną imprezę połączoną z zimową paradą z elfem. Wystąpią dzieci ze Studia Artystycznego Maciej, a w tanecznej odsłonie zaprezentują się Zachustowane Mamy. Będą pokazy żonglerki chorągwiami oraz koncert orkiestry dętej. Na placu Wolności staną świąteczna karuzela oraz fotobudka. Będzie można pomalować sobie twarz albo zrobić świąteczny tatuaż. W programie znalazło się także przekazanie prezydent miasta Betlejemskiego Światła Pokoju. Impreza potrwa od godziny 14.30 do 18.00.
(hm)