O krok od tragedii. Samochód uderzył w dziecięcy wózek na oznakowanym przejściu dla pieszych

Starszy mężczyzna nie zahamował przed przejściem dla pieszych i uderzył w dziecięcy wózek. Na szczęście tym razem skończyło się na strachu, dziecku nic się nie stało.

Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych, przy dobrej widoczności na skrzyżowaniu ul. Reymonta i Klonowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że matka z rocznym dzieckiem w wózku weszła na oznakowane przejście dla pieszych. Kierujący samochodem m-ki Mercedes, 76-letni mieszkaniec Zabrza skręcając w prawo nie zauważył pieszych i nie zahamował przed przejściem. Uderzył kierowanym pojazdem w wózek dziecięcy powodując na szczęście jedynie uszkodzenia samego wózka.

Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia oraz zabrzańscy policjanci. Na szczęście dziecko nie odniosło żadnych obrażeń i nie wymagało hospitalizacji. Senior nie potrafił wyjaśnić dlaczego nie wyhamował pomimo niewielkiej prędkości z jaką prowadził pojazd.

76-letni kierujący samochodem osobowym był trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, czynności w sprawie trwają, a decyzję o ewentualnym zwrocie prawa jazdy sędziwemu kierowcy podejmie sąd. Wobec kolejnych sytuacji zagrożeń i zdarzeń w ruchu drogowym policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzegania przepisów.