Nocne zderzenie na DK 88. Citroen zjechał na przeciwległy pas i uderzył w forda. 4 osoby w szpitalu

fot. Śląska Policja - Zabrze

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w nocy na drodze krajowej nr 88.

Kierujący citroenem nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka fordem. Czterech uczestników zderzenia doznało ogólnych potłuczeń, urazów głowy, a jedna osoba jest hospitalizowana.

Do zdarzenia doszło dzisiaj parę minut po północy na zabrzańskim odcinku drogi krajowej 88 w rejonie Biskupic. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem, w okolicach zjazdu na Biskupice jadąc w kierunku Bytomia utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z jadącym z przeciwka fordem.

Na miejsce zostali skierowani policjanci zabrzańskiej drogówki, straż pożarna, a także załoga karetki pogotowia. 4 osoby zostały przetransportowane na badania do szpitala. Trójka z poszkodowanych doznała urazów głowy, lecz opuściła już szpital. Nadal hospitalizowany jest jeden z uczestników, który doznał urazu nogi.

Kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie, byli trzeźwi. Ruch na DK 88, w kierunku Gliwic był całkowicie zablokowany przez ponad 3 godziny, a policjanci kierowali pojazdy na zjazd w Biskupicach. Ruch w kierunku Bytomia odbywał się jednym pasem. Czynności w sprawie trwają. (KMP Zabrze)