Nietypowa akcja na skrzyżowaniu w centrum Zabrza. Kto przepuścił pieszego, dostawał upominek

Zabrzańska drogówka wraz z Radiem Piekary prowadziła działania w rejonie przejścia dla pieszych przy Placu Teatralnym. Policjanci, radiowcy i wolontariusze obserwowali zachowanie kierowców wobec pieszych.

Ci, którzy ustąpili pierwszeństwa pieszym na przejściu otrzymali okolicznościowe podarunki przygotowane przez zabrzański magistrat i Radio Piekary.

Wspólna akcja miała na celu sprawdzenie zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych. Policjanci z radiowcami i wolontariuszami stanęli w miejscu, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Ci kierowcy, którzy zatrzymywali się przed przejściem i przepuszczali pieszych, byli nagradzani. W tym dniu wszyscy zachowywali się przepisowo.

Mimo wielu podobnych akcji podejmowanych przez Policję we współpracy z mediami, działającymi na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezmiennym pozostaje fakt, że bezpieczeństwo przede wszystkim zależy od samych uczestników ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Kierowcy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. (KMP Zabrze)