Nietrzeźwi wtargnęli na mecz bez wymaganej wejściówki. Grozi im zakaz stadionowy i 3 lata więzienia

Zabrzańscy policjanci wsparci przez mundurowych prewencji ze śląskiego garnizonu zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Wisły Kraków. Niestety, nie obyło się bez incydentów z udziałem kibiców.

Piątkowe widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie ponad 17 tysięcy widzów. Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali zabrzańskie ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta.

Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej i co może ze sobą posiadać.

Będąc uczestnikiem imprezy masowej warto zapoznać się z treścią ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Obowiązujące przepisy w piątkowy wieczór niestety zlekceważyła dwójka kibiców. 31-letni kibic z Rudy Śląskiej oraz 30 – letni kibic z Rybnika, wtargnęli na teren stadionu nie posiadając biletu uprawniającego do wejścia na teren imprezy masowej.

Zostali oni zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi, mieli blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed zabrzańskim sądem, oprócz kary pozbawienia wolności do lat 3, grozi im również zakaz stadionowy. Czynności w sprawie trwają.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze