Mieszkanie było zamknięte tylko na klamkę, wykorzystało to dwóch recydywistów. Poturbowali 82-latka

Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Do zatrzymania doszło tuż po przestępstwie dzięki współpracy z mieszkańcami Zabrza.

Sprawcy weszli do mieszkania 82-latka i używając przemocy okradli mężczyznę. Podejrzani, którzy działali w warunkach multirecydywy, przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Jednak o jej wymiarze zadecyduje zabrzański sąd.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ulicy Olchowej. Kiedy 82-letni właściciel przebywał na balkonie, do mieszkania weszło dwóch mężczyzn, którzy wykorzystali fakt, że drzwi zamknięte były tylko na klamkę.

Starszy pan zauważył to i kiedy wszedł do przedpokoju, został poturbowany przez dwóch mężczyzn w wieku 35 i 46 lat. Sprawcy uciekając z mieszkania ukradli seniorowi portfel z gotówka.

Uciekających mężczyzn zauważył jeden z sąsiadów, który próbował ich zatrzymać. Niestety wyrwali się mu, ale mężczyzna zdążył zapamiętać rysopisy sprawców. Dzięki jego informacją, a także informacjom przekazywanym przez drugiego z mieszkańców Zabrza, który widząc uciekających mężczyzn podążał za nimi samochodem, policjanci zatrzymali sprawców tuż po przestępstwie.

Mężczyźni zostali schwytani w rejonie garaży przy ulicy Jodłowej. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W czasie czynności procesowych przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze 18 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Podejrzani, którzy wcześniej karani byli za rozboje, oszustwa i włamani dopuścili się przestępstwa w warunkach multirecydywy. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje zabrzański sąd. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, która może zostać zwiększona o połowę.