Mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze przerwany. Stadionowi bandyci zepsuli widowisko

Skandal na gliwickim stadionie. Mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze z powodu rozrób kiboli został przerwany w 80 minucie.

To był bardzo dobry i wyrównany mecz, chociaż od 49 minuty, po uderzeniu piłki głową przez Mateusza Szczepaniaka gliwiczanie prowadzili z Górnikiem 1:0.

Szansę na poprawienie wyniku w sportowej walce, zabrzanom odebrali chuligani, którzy doprowadzili do przerwania meczu. Stało się to w 80 minucie, po rozróbach w sektorze kibiców Piasta. Po kilku minutach na stadionie pojawiły się służby porządkowe i policja. Około pół godziny później podjęto decyzję, że z uwagi na bezpieczeństwo, mecz nie będzie kontynuowany.

Na razie nie wiadomo, jakie będą konsekwencje rozróby wywołanej przez stadionowych bandytów. Oprócz tych finansowych dla Piasta, możliwy jest nawet walkower. Ostatecznie decyzje zapadną w poniedziałek.

Komunikat Ekstraklasy:
„W związku z przerwaniem meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze Ekstraklasa SA informuje, że decyzje odnośnie weryfikacji zawodów oraz kar dyscyplinarnych zostaną podjęte przez Komisję Ligi na nadzwyczajnym posiedzeniu w poniedziałek.”