Mają go! Sprawcą napadów na kobiety okazał się 53-letni zabrzanin. To recydywista

Mężczyzna, który w centrum miasta napadał na kobiety, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Do zdarzeń z udziałem mężczyzny doszło w grudniu 2017 roku i styczniu 2018 roku w rejonie przejścia podziemnego przy ulicy Damrota. Mężczyzna dopuścił się trzech napaści na kobiety, które wczesnym rankiem przechodziły w tej okolicy.

Zabrzańscy policjanci prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia personaliów mężczyzny, a także jego zatrzymania. Podjęto również działania mające zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie tunelu. Dzięki tym działaniom podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjny areszcie.

Zatrzymany to 53-letni mieszkaniec Zabrza, który wcześniej był już karany za przestępstwa na tle seksualnym. Na wniosek prokuratury zabrzański sąd aresztował go na 3 miesiące. Za usiłowanie zgwałcenia i doprowadzenia do innej czynności seksualnej mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy. (KMP Zabrze)