Kolejna ofiara czadu. Nie udało się uratować 27-latki, która straciła przytomność w łazience

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 27 letniej kobiety. Jej prawdopodobną przyczyną było zatrucie tlenkiem węgla.

Jak informuje policja, do tragedii doszło w sobotę w jednym z mieszkań na terenie Zabrza. Ratownicy pogotowia oraz straż pożarna udzielali pomocy 27-letniej kobiecie, którą nieprzytomną odnaleziono w łazience. Niestety kobieta zmarła. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. Ostateczną odpowiedź na to pytanie da sekcja zwłok. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że obiekty budowlane, w mieszkania oraz domy jednorodzinne, powinny być poddawane przez właściciela kontrolom stanu technicznego przewodów kominowych oraz instalacji gazowej. Taką kontrolę należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Zaniedbanie tego obowiązku stwarza przede wszystkim realne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i emitowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu.

Takie urządzenie podnosi poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

Pamiętajmy o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy i mieszkania. Pozwoli to ochronić nasze życie oraz życie naszych bliskich.

Czad (tlenek węgla) to silnie toksyczny gaz, który wbrew obiegowej opinii jest BEZBARWNY i BEZWONNY. Człowiek nie jest w stanie go wyczuć ani zobaczyć. Najbardziej zagrożone są osoby, które korzystają z wszelkiego rodzaju pieców, kotłów gazowych lub CO. Jeśli nie ma dostatecznej ilości tlenu podczas spalania, powstaje śmiertelny gaz. W odpowiednim stężeniu potrafi najpierw uśpić, a potem zabić ofiarę w kilkanaście minut.