Ginekolog podejrzany o gwałty na pacjentkach zatrzymany. Prowadził gabinety w Zabrzu i Gliwicach

Zabrzańscy policjanci w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej zatrzymali ginekologa. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie 4 pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym.

Podejrzany został objęty m.in. policyjnym dozorem i zakazem wykonywania zawodu. Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia. Śledczy apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.

Z policyjnych ustaleń wynika, że do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

Jak podaje TVN24, ginekolog przyjmował pacjentki w gabinetach w Zabrzu i Gliwicach.

50-letni mężczyzna został zatrzymany w chwili gdy wyjeżdżał z domu do gabinetu. Zabrzańscy kryminalni przeprowadzili oględziny. Śledczy zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną i laptopy. Podejrzany nie przyznał się do winy.

Na czas trwania postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Ponadto zastosowano wobec niego zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono 2 samochody i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi 90 tys. zł. Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. Śląska Policja