Ginekolog podejrzany o gwałty i molestowanie 26 kobiet. Jest akt oskarżenia. Grozi mu 20 lat więzienia

Do Sądu Rejonowego w Zabrzu skierowano akt oskarżenia przeciwko ginekologowi, podejrzanemu o zgwałcenie i molestowanie seksualne 26 pacjentek. Mężczyzna został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w sierpniu 2018 roku, a na wniosek prokuratury sąd tymczasowo go aresztował.

Zabrzańscy policjanci w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu zatrzymali ginekologa w sierpniu 2018 roku. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także molestowanie seksualne 26 kobiet. Wiadomo, że przyjmował w gabinetach w Gliwicach i Zabrzu.

Na czas trwającego postępowania, decyzją zabrzańskiego sądu, 50-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Ponadto zastosowano zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono dwa samochody i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to 90 tys. złotych.

Podejrzany przybywa w areszcie do chwili obecnej. Do Sądu Rejonowego w Zabrzu właśnie skierowano akt oskarżenia przeciwko lekarzowi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 20 lat więzienia.

Przypomnijmy. Do zatrzymania ginekologa doszło po tym, gdy jedna z pacjentek wprost z gabinetu udała się na policję.

Zgłosiła tam, że padła ofiarą przestępstwa. Zabrzańscy funkcjonariusze zaapelowali do kobiet, które korzystały z porad lekarza i czuły się przez niego pokrzywdzone, by ujawniły ten fakt śledczym bądź prokuraturze. Jak się okazało, takich przypadków było aż 26.

(żms)/KMP Zabrze