Ford zepchnięty na chodnik przez kierującą Mazdą 24-latkę potrącił cztery osoby

We wtorek na ulicy Wolności doszło do potrącenia 4 osób. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci zostało przewiezione na badania do szpitala.

Do zdarzenia doszło kilka minut po 17.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca mazdą jadąc lewym pasem w kierunku ulicy Stalmacha wykonała nieprawidłowo manewr wyprzedzania innych pojazdów i najechała na separator oddzielający pas jezdni. Następnie doprowadziła do zderzenia z jadącym w tym samym kierunku prawem pasem fordem. W wyniku uderzenia ford zjechał na chodnik i wjechał w grupę pieszych.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Kobiety w wieku 27 i 34 lata, a także dzieci w wieku 2 i 4 lat przewieziono do szpitala. W wyniku zdarzenia dzieci nie odniosły obrażeń, ale po badaniach decyzją lekarza pozostały na obserwacji w szpitalu. Kobiety odniosły ogólne potłuczenia i obtarcia rąk i nóg.

24-letnia kierująca mazdą i 64-letni kierujący fordem byli trzeźwi. Na czas policyjnych czynności mundurowi z drogówki wytyczyli objazdy dla osób udających się w stronę centrum, natomiast ruch tramwajów był wstrzymany do 19.30. Czynności w sprawie trwają. (KMP Zabrze)